![]()
Halloween ble feiret med brask og bram også i år. Vi var passe mange på festen, og vi hadde det gøy helt til klokka halv fire. Da var i alle fall jeg ferdig.
Forberedelser
Jeg startet forberedelsene på fredag. Da snekret jeg kiste, lagde Åge (mannen som lå i gangen), hang opp girlandere, spant opp spindelvev over halve stua og dekorerte med ekle kryp utover hele huset. Ovnen som står i gangen monterte jeg sent fredag kveld.
Lyd og effekter
Det første som møtte folk var gravgården. Jeg har fem gravstøtter laget av isoporplater og svart spraylakk. Foran gravstøttene sto det fakler. I gangen var det som vanlig gregoriansk musikk og ett stearinlys. På badet var det skumle lyder, latter og knirking og veldig lite lys.
Beste kostyme
Vi kåret beste kostyme på den demokratiske måten. Alle la en stemmeseddel i en boks, og den med flest stemmer vant. Vinneren i 2003 ble Erik, samboeren til Jorunn. Han var utkledd som en helikopterpilot som ikke helt kom seg ned med landingsstellet først. På delt andreplass: Fie og Jack.
Nå var det tradisjon. Alle gledet seg til festen, og jeg gledet meg til å fikse i stand. Nytt i år var en gammel kamin i gangen (kjøpt av Jack), og Åge - mannen i blå varmedress. Jeg holdt på i flere timer med å stuffe varmedressen full av håndklær og laken. Resultatet ble en 180 cm lang mann med skrekkelig maske på - liggende i gangen med en øks i tyggen. Mamma var innom en tur på lørdagen for å levere noe, og hun gikk nesten i gulvet da hun oppdaget Åge. Mission Completed!
Jeg skal innrømme at jeg hadde litt vanskelig for å sove den siste natta etter at Åge var ferdig. Det var dritskummelt å ha en mann liggende i gangen... han kunne når som helst reise seg opp og komme for å ta meg. At jeg fort kan hause meg opp av slikt? Neida.
I år gikk jeg endelig bort fra den sorte kappen og kjørte på med varulvkostyme. Selvlaget. Jeje... det ble ikke så bra. Spesielt ikke da jeg dro på meg en kattepusnese med lange fine værhår. Det ble litt rart... og ikke så skummelt
I 2003 var vi 20 deltakere.
Her er bildene. Trykk på det lille for å se de store - bla med piltastene på tastaturet ditt.
