Hjem Turer hit og dit Jerez 2007

Spania 2007

Ny by, nytt land, nytt kontinent

Det skal sies med en gang: Vi føler ikke at vi har vært i _Afrika_ selv om vi har satt våre ben på afrikansk jord. Det er ikke mye ved den turistifiserte byen Tanger i Marokko som er slik Afrika sikkert er. Når det er sagt, så skal det sies av vi jo tross alt har vært i Afrika :)

Les mer …

 

Camera obscura

Vi var litt slitne etter den lange dagen med biltur, og vi var fremdeles litt solbrente. Dagen gikk altså med til å loffe rundt i Jerez og kikke på gamle bygninger.

Les mer …

 

Biltur til Marbella og tilbake

Det begynte med en ide om å gjøre noe annet enn å sløve i byen. Vi hadde fått tips om et par fine hvite byer i fjellene mellom Jerez og solkysten.

Les mer …

 

Vi dro på stranda

Det var som nevnt veldig varmt. Vi lengtet etter å kaste oss i sjøen, ligge langflate på en hvit strand, lukte hav og høre lyden av badende mennesker. Vi dro på stranda.

Les mer …

 

Jerez 2007

Opp grytidlig på hotellet. Det var så tidlig at de ikke en gang hadde åpnet for frokost. Kjipern å ikke få hotellfrokost, ass! Shuttla inn til flyplassen, fant frem til innsjekk, heiv fra oss bagasjen og kom oss ombord i flyet. Vi tok av nesten i rute, og landet i rute. Sikkert medvind, eller noe.

Les mer …

 
Flere artikler …